W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety okienne dzień i noc?

12 czerwca 2019

Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla osób, które lubią mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. To również świetny sposób na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka lub sypialni, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini oraz na wymiar.

Roleta dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, a innych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Właściwie dopasowana barwa ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Umiarkowany poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – inne przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w odpoczynku lub spaniu, istnieje jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja poziomu światła lub zaciemnienia, przykładowo, w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się też w każde nowoczesne wnętrze, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoracyjną. Współczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne powodują, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli pragniesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.