Słój z kranikiem – idealny do serwowania napojów

26 grudnia 2022

Od kilku lat trwa nawrót mody na słoiki. Przestaliśmy uważać je jako opakowanie do kupowanych w sklepie lub robionych samodzielnie przetworów, a zaczęliśmy dostrzegać w nich pełnoprawne naczynia do serwowania rozmaitych trunków i deserów. Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim duże Słoje z kranikiem, które znajdują mnóstwo zastosowań. Do czego można je użyć? Kiedy przydatny będzie słój z kranem? Z jakiej przyczyny przynajmniej jedna sztuka powinna znaleźć się w każdym domu?

Słój z kranem do napojów

Jednym z zalet słoików z kranikiem jest fakt, iż wspaniale nadają się one do wytwarzania domowych trunków – takich jak likiery i nalewki. Słoiki mają spore pojemności (zwykle są to 4-litrowe słoje z kranikiem), co umożliwia wykonanie dość dużego nastawu. Dzięki szerokiemu wieku umieszczenie w środku owoców lub ziół i późniejsze czyszczenie pojemnika jest proste, natomiast kranik sprawia, że bez trudu przelejemy gotowy napój do butelek, szybko i łatwo usuwając zużyty surowiec bez potrzeby używania filtrów i wężyków.

Słoik z kranem do serwowania

Słój z kranikiem jest świetną ozdobą stołu, na którym go postawimy. To sprawia, że jest on regularnie używany do serwowania napojów – zwykle podczas rodzinnych uroczystości bądź przyjęć w ogrodzie. Słoik z kranem znakomicie sprawdzi się zarówno podczas imprez dla dorosłych, jak i dla dzieci. Nada się do podawania lemoniad, oranżad, kompotów i soków, a na przyjęciach dla dorosłych – ponczu, wina lub drinków. Jego plusem jest również to, że kranik zapobiega dostawaniu się do szklanki kawałków owoców i osadów, dając przejrzysty napój.

Nasze dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]