Skład i działanie kremów przeciwzmarszczkowych

16 sierpnia 2021

Szukasz kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy? Kliknij tutaj.

Również młoda cera bez problemów potrzebuje należytej pielęgnacji. Pozwoli to zwolnić naturalne procesy starzenia się tkanek i konsekwencji dłużej utrzymać je w dobrym stanie. Głównie dotyczy to cery twarzy, która jest najbardziej podatna na tworzenie się niepożądanych zmian, wśród których wyjątkowo przykre dla pań, jak i panów, są zmarszczki. W związku z tym tak istotne jest, by stosować odpowiednie kremy przeciwzmarszczkowe dopasowane do typu skóry i wieku. Szczęśliwie nie będzie to kłopotliwe, ponieważ na rynku obecne są kosmetyki dopasowane do każdego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jakie substancje są w nich użyte?

Jednym z najważniejszych celów kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Z tego względu kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy częstokroć posiadają w składzie mocznik – czynnik, który wiąże molekuły wody i tym samym przeciwdziała jej utracie, a ponadto zmiękcza skórę. Kosmetyki tego rodzaju zawierają też tłuszcze nazywane ceramidami, które także uniemożliwiają utratę wody dzięki temu, iż wypełniają przerwy między komórkami skóry. Istotnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest też skwalen. Jest to węglowodór wielonienasycony wchodzący w skład płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. Przy odpowiednim stężeniu skwalen niszczy wolne rodniki i inne niepożądane elementy, a jednocześnie pozwala substancjom odżywczym wniknąć głębiej w skórę.

Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kremy na zmarszczki można podzielić na kilka typów. Głównym kryterium podziału jest wiek konsumenta, dla którego przeznaczony jest dany kosmetyk. Przy jego wyborze należy też zwrócić uwagę, do pielęgnacji jakiej części ciała został on opracowany – wszak krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się właściwościami od kremu do szyi czy też pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]