Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

9 listopada 2021

Sprawdź shuttersy w salonie na skyshutters.pl.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli shuttersy, kojarzą się zazwyczaj z domami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Jednak ten moduł osłony okna można użyć też w polskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a przy tym rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w licznych przypadkach sprawdzi się lepiej niż popularne w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – dekoracja i praktyczne wykorzystanie

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju dziennym, będą wypełniały podwójną funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co powoduje, iż znakomicie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bo to w salonie domownicy spędzają sporą część dnia oraz podejmują tu gości. Dlatego więc wypada zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale jednocześnie komfortowe. Swoboda ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła docierającego do salonu, co pozwala m.in. na delikatne jego ściemnienie, jeśli pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub całkowite jego zaciemnienie, gdy chcemy obejrzeć film.

Shuttersy w sypialni – doskonałe rozwiązanie dla chorych na alergie

Opcja regulacji wnikania światła do pokoju jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak z jeszcze innej przyczyny – za ich sprawą da się skutecznie regulować temperaturę wnętrza, która ma wszak niebagatelny wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie lata łatwiej jest utrzymać niską temperaturę w sypialni, natomiast w okresie zimowym dłużej utrzymamy w niej ciepło. Co więcej takie okiennice lepiej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też idealne rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Gromadzi się na nich mniej drobinek kurzu niż w fałdach firan, a ich pielęgnacja jest nadzwyczaj prosta i trwa wręcz kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się też w łazience, w pokoju dziecięcym czy w kuchni.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]