Różnice między bluzami lifestyle i bluzami sportowymi

19 lutego 2021

Każdy kto uprawia sport regularnie niewątpliwie ma świadomość, że jedynie stosowna odzież sportowa umożliwia ćwiczenia w całkowitym komforcie. Szukając zestawu na treningi, zwłaszcza tych outdoorowe, jak bieganie, jazda na rolkach bądź piłka nożna, pamiętajmy o zamówieniu bluzy sportowej.

Bluzy sportowe – materiał, z którego są wyprodukowane ma znaczenie

Bluzy w wersji z zamkiem błyskawicznym, kapturem i bez od lat są już stałym elementem codziennego ubioru. Przestały nawet zadziwiać w miejscach pracy, gdzie dotychczas obowiązywał ścisły dress code. Bluzy traktowane są jako ubranie typu casual, gdyż są praktyczne i nie krępują ruchów, a wykorzystanie w nich ciepłych materiałów sprawia, że to idealna odzież wierzchnia na wiosnę i wczesną jesień. Bluzy sportowe, aczkolwiek posiadają bardzo podobny fason, są pod wieloma cechami inne niż bluzy casual. Te ostatnie na ogół produkowane są w 100% z bawełny bądź bawełny z nieznaczną domieszką np. elastyny. Bluzy sportowe zaś najczęściej szyte są tylko z poliestru. Jest to nadzwyczaj mocna tkanina syntetyczna, która nie rozciąga się tak szybko i jest mniej podatna na przetarcia. To dlatego jest doskonała do produkcji odzieży sportowej, która musi znieść duże przeciążenia oddziałujące na nią podczas energicznych ćwiczeń. Co więcej poliester doskonale odparowuje wilgoć, wobec tego sportowiec nie spędza długich godzin w zawilgoconych od potu ubraniach.

Kupuj bluzy sportowe wysokiej klasy – będziesz je nosić bardzo długo

Kupujmy przede wszystkim ubrania od uznanych producentów. Rzecz jasna, musimy wówczas być gotowym na wyższy koszt zakupu takiej bluzy, jednak w zamian mamy wyrób o wysokiej jakości z wytrzymałych materiałów, który na pewno nosić dłużej. Jeśli jakiś typ bluzy sportowej ma swoje specjalne zastosowanie, nie warto korzystać zamiast niej z uniwersalnej odzieży, np. bluzy bramkarskie mają specjalne zabezpieczenia na łokciach chroniące bramkarza w czasie wykonywania parad, z kolei bluzy dla biegaczy mają wyższy kołnierz, który osłania przed podmuchami wiatru. Żeby być pewnym, iż dostajemy oryginalny produkt, wybierajmy sklepy firmowe czy też prowadzone przez oficjalnych hurtowników, które dysponują obszernym asortymentem bluz sportowych damskich, męskich i dziecięcych.

Nasze dane adresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]