Rodzaje rękawiczek ochronnych i kto je produkuje

30 stycznia 2022

Nie szukaj już więcej! Tu znajdziesz rękawice ochronne.

W czasie wykonywania szeregu czynności zawodowych, częścią ciała, która jest szczególnie narażona na przeróżne skaleczenia są dłonie. Z tego powodu wynika zatem wymóg ich osłony skutecznymi środkami, jakimi są stosownie dopasowane do warunków pracy rękawice ochronne.

Typy rękawic ochronnych

Rozróżnia się trzy kategorie rękawic ochronnych, z których kategoria I świadczy o tym, iż rękawice zabezpieczają dłonie w przypadku niedużego niebezpieczeństwa uszkodzenia dłoni, natomiast kategoria III to już rękawice do użytkowania w środowisku dużego ryzyka, między innymi w razie pracy ze skoncentrowanymi odczynnikami chemicznymi bądź detergentami zdolnymi okaleczyć skórę (np. z nadtlenkiem wodoru, z chlorkiem metylu albo z dwuetyloaminą), nadzwyczaj niską temperaturą czy groźnymi czynnikami biologicznymi. Obligacją pracodawcy jest tym samym zapewnienie zatrudnionym ubrań ochronnych prawidłowo dobranych do charakteru wykonywanej przez nich pracy. Toteż przed zakupem rękawiczek ochronnych wymagana jest weryfikacja, czy dany środek ochronny posiada certyfikaty potwierdzające spełnianie niezbędnych norm, innymi słowy czy zabezpiecza on przed występującymi w miejscu pracy zagrożeniami. Dane o skali ochrony zwykle wskazane są na rękawiczkach w postaci łatwych do odczytania symboli.

U kogo zamówić rękawice ochronne ze stali, powlekane i z nitrylu?

Jednym z renomowanych krajowych producentów oraz dostawców różnego typu rękawiczek ochronnych i jednorazowych jest sieradzka marka Global Food Hygiene, która w swojej ofercie dysponuje rękawicami spełniające kryteria wszystkich wymienionych wyżej uprzednio kategorii. Są to m.in. rękawice robocze powlekane lateksem, nitrylem albo poliuretanem, cechujące się wysoką odpornością na ścieranie i które zauważalnie polepszają chwytność, rękawice antyprzecięciowe oraz rękawice do rzeźni wytwarzane z mocnej stali nierdzewnej zabezpieczające dłoń i przedramię pracownika oraz rękawiczki dziane, które chętnie wykorzystywane są w przetwórstwie żywności czy też jako podkładka pod inne, cięższe rękawice, które byłyby w stanie przetrzeć skórę. Oczywiście w ofercie Global Food Hygiene nie brakuje też obszernej oferty rękawiczek foliowych z polietylenu (także modelu z zarękawkami) oraz jednorazowych, niepudrowanych rękawic z lateksu i z nitrylu, które są w zasadzie nieodzowne w branży spożywczej, kosmetycznej oraz medycznej.

Nasze dane adresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]