Rodzaje namiotów weselnych – na jaki się zdecydować

17 sierpnia 2019

Wesele w amerykański stylu stają się coraz bardziej popularne, nic więc dziwnego, że młode pary chętnie wynajmują namioty weselne, które spełnią ich potrzeby. Planujesz urządzić ślub w plenerze i chcesz znaleźć najlepszy produkt? Przeczytaj nasze wskazówki!

Namiot ślubny a liczba gości

Popularność wesel w plenerze powoduje, że na rynku dostępnych jest bardzo wiele namiotów na wesele, a ich różnorodność pozwala na wybranie produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb przyszłych małżonków. W sprzedaży można znaleźć zarówno namioty ślubne, które pozwolą na zorganizowanie wesela dla dużej liczby gości, jak i modele produkowane z myślą o kameralnych imprezach. Urządzasz niewielkie przyjęcie w ogrodzie, a może bardziej wystawną uroczystość? Jeżeli masz większe plany, sprawdź dostępne na rynku hale namiotowe, w których bez trudu pomieścisz wszystkich gości.

Namiot na wesele – typu gwiazda czy dwuspadowy?

Pojemność namiotu to ważny, ale nie jedyny element, który warto wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru. Niezwykle istotny jest również rodzaj konstrukcji. Do najpopularniejszych typów należą – namioty bankietowe, hale namiotowe, namioty typu Turek, Gwiazda, Stretch, tzw. jurty, pawilony, modele z dachem spiczastym lub dwuspadowym, a także hale z plexi.

Namiot weselny – zadbaj o wygodę zaproszonych

Istotna jest także solidna konstrukcja namiotu – najlepsze są modele wykonane z grubych stalowych rur i stóp kotwiących ocynkowanych ogniowo. Maksymalny wygodę zapewnią nieprzemakalne poszycia, które ochronią też przed promieniowaniem UV oraz zapobiegną wydostawaniu się ciepła z namiotu czy skraplaniu wody na ściankach.