Przydatne akcesoria motocyklowe

23 stycznia 2021

Więcej o motocyklowych akcesoriach na www.legato-motocykle.pl.

Przemieszczanie się jednośladem to czysta radość. Są sposoby na to, by jazda na motocyklu dawała o wiele więcej zabawy, a jednocześnie była bezpieczna i dużo bardziej komfortowa. Sprawią to stosowne akcesoria, w które każdy kierowca powinien zaopatrzyć swój motor. Wybór takich akcesoriów motocyklowych jest szeroki i obejmuje produkty, w których najważniejsza jest ergonomiczność, jak i dodatki, które wpływają na prezencję maszyny. Opisujemy te najciekawsze i ogromnie użyteczne.

Akcesoria motocyklowe, które ochronią kierowcę przed mocnym nurtem powietrza

Im większą osiągamy prędkość, tym większy oraz mocniejszy strumień powietrza oddziałuje na sylwetkę motocyklisty. Łączy się to ze dużym dyskomfortem. Silny wiatr powoduje, że szybciej odczuwamy chłód. Powietrze o dużej prędkości zwiększa także poziom hałasu otaczający motocyklistę oraz powoduje, że na osłonie kasku roztrzaskują się insekty, co niebezpiecznie zawęża widoczność. Podobnym problemom można jednak zapobiec montując deflektor, który przekieruje pęd powietrza w górę.

Użyteczne akcesoria motocyklowe – crash pady oraz dodatkowy uchwyt dla pasażera

Praktyczny uchwyt dla pasażera

Motocykliści chętnie oferujący innym podwózkę powinni zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo i wygodę. W tym przypadku niezbędny jest specjalny uchwyt dla pasażera gwarantujący mu większą stabilność aniżeli tylne rączki.

Tank pady i crash pady

Podróż na motorze niestety nierozerwalnie związana jest z niebezpieczeństwo upadku. Spokojny oraz rozważny styl jazdy w dużym stopniu minimalizuje to ryzyko, jednakże go w pełni nie usuwa. Poza zabezpieczeniem samego prowadzącego, należy zatroszczyć się także o ochronę maszyny. W tym pomogą tank pady i crash pady, czyli drobne odbojniki, które można mocować na różnych elementach motoru (m.in. do tylnej i przedniej osi bądź na zbiorniku paliwa). Pochłaniają one sporą część energii w czasie upadku, a przy tym chronią powierzchnię lakieru przed ewentualnym zarysowaniem.

Nasze dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]