Poznaj marki najlepszych profesjonalnych skanerów 3D

10 stycznia 2020

Kup skanery 3D

Oferta firmy CadXpert zawiera profesjonalne skanery 3D. W sklepie dostępny jest sprzęt uznanych marek, takich jak:
– DOF (Degree of Freedom) – skanery dla techników protetyków,
– RS SCAN – ortopedyczne skanery 3D,
– Shining 3D – skanery FreeScan i EinScan.

Shining 3D – skanery od nowatorskiego producenta

Marka Shining 3D już od ponad dziesięciu lat (od 2004 r.) dostarcza najwyższej klasy sprzęt do druku przestrzennego (skanery 3D, ale też drukarki 3D, materiały oraz usługi produkcji i projektowania). Shining 3D wyróżnia się pionierskim podejściem, jest również pomysłodawcą wielu patentów – do 2015 roku złożyli ich w sumie paręset ( między innymi na wzory oraz oprogramowanie). Skanery 3D tej marki są w szerokim zakresie stosowane w motoryzacji, przemyśle, odlewnictwie i innych licznych sektorach przemysłu. Domeną sprzętu Shining 3D jest zmniejszenie nakładów na produkcję, a zarazem podniesienie jakości oraz zwiększenie wydajności.

Skanery 3D DOF – cechy kolekcji Edge, Swing oraz Freedom

Skanery 3D marki Degree of Freedom dzielą się na 3 kolekcje:
– Freedom – kolekcja ta jest najszybsza i najbardziej czuła. Z zastosowaniem technologii Stable Scan Stage (SSS), która wykorzystuje ruchomą jednostkę optyczną, skan jest bardzo precyzyjny. Szybkie działanie, komfortowa i prosta obsługa, stabilny pomiar danych to dodatkowe atuty urządzeń z linii Freedom.
– Edge – to linia produktów charakteryzujących się dokładnością i szybkością. Za sprawą aż sześciu dostępnych trybów skanowania można jeszcze precyzyjniej dostroić możliwości urządzenia do zapotrzebowań użytkownika. Skanery 3D należące do tej kolekcji są wydajne, proste w obsłudze oraz gwarantują dużą precyzję skanów. Umożliwiają skanowanie również powierzchni o trudnym dostępie (przykładowo wycisku stomatologicznego), w związku z tym są wykorzystywane w implantologii oraz protetyce.
– Swing – skanery z tej kolekcji wyróżniają się kształtem (wyglądają jak litera L), dwiema kamerami, intuicyjną obsługą oraz ogromną wydajnością i prędkością pomiarów. W ofercie sklepu CadXpert dostępne są również skanery 3D HD – użyte w nich kamery o wysokiej rozdzielczości zapewniają skany w jakości HD.

Skanery 3D od RS SCAN dla rehabilitantów i producentów obuwia

Ostatnia kategoria skanerów 3D w sklepie CadXpert to asortyment firmy RS Scan – ortopedyczny skaner 3D Tiger. Czym wyróżnia się ten sprzęt? Rewelacyjną szybkością pracy – skanowanie zajmuje nie więcej niż 15 sekund. Użycie aż 9 kamer: ośmiu w kolorze i jednej monochromatycznej umożliwia perfekcyjne odzwierciedlenie obiektów oraz precyzję. Skaner 3D Tiger jest skierowany w szczególności do producentów obuwia, ortopedów i rehabilitantów. Jego precyzja w działaniu jest stosowana do skanowania butów, stóp czy wkładek.

Skanery 3D nie są już dzisiaj dużym kosztem

Druk 3D i skan 3D bez ustanku ewoluują, za rozwojem idzie zaś zastosowanie coraz to bardziej innowacyjnych technik i tworzyw. To w efekcie sprawia, że skanery 3D i ich koszt sukcesywnie obniżają się. Niegdyś były to urządzenia, które posiadały tylko największe marki, dziś profesjonalny skaner 3D to koszt, na który może sobie pozwolić nawet średniej wielkości firma. W asortymencie CadXpert proste modele skanerów 3D dostępne są w cenie już od 7 tysięcy złotych (przykładowo model Shining3D Einscan SE). To małych rozmiarów urządzenie, ważące niecałych 3 kg, łączy w sobie skan w połączeniu z drukiem 3D, działa szybko, precyzyjnie, a przy tym odwzorowuje wszystkie detale.

Gdzie najwygodniej kupować skanery 3D?

Czy lepiej kupić specjalistyczny skaner 3D w sklepie internetowym czy stacjonarnym? Za zakupami przez internet przemawia możliwość zrobienia ich o dowolnej godzinie, jak również nieograniczony czas, by odpowiednio przemyśleć wybór skanera dopasowanego do naszych potrzeb. A a zakupów stacjonarnych? Skorzystanie z porady ekspertów i opcja zobaczenia urządzeń na żywo. Ale da się połączyć jedno z drugim – można wybrać przez internet wstępnie jakieś urządzenie, a następnie umówić się (mailem, telefonicznie lub przez formularz kontaktowy) na konsultacje w showroomie CadXpert, który znajduje się w Krakowie. Skaner 3D czy też inne urządzenie do druku przestrzennego to duża inwestycja, wobec tego najlepiej decydować na jego kupno w oparciu o fachowe wsparcie konsultantów CadXpert. Po sprzedaży CadXpert zapewnia kompleksową obsługę posprzedażową, warsztaty dla użytkowników z posługiwania się urządzeniem oraz, a także serwis.

Nasze dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]