Niechciane napisy na murach? Użyj środka do mycia elewacji

13 stycznia 2020

Jeśli potrzebujesz środka do mycia elewacji, koniecznie sprawdź https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/usuwanie-zabrudzen/usuwanie-graffiti.html

W ostatnim czasie problem wandalizmów na murach i elewacjach budynków znacznie się nasilił. Najczęściej mają one formę napisów wykonanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto zazwyczaj hasła te zawierają treści rasistowskie bądź wulgarne. Nic zatem dziwnego, iż administratorzy lub właściciele budynków robią co w ich mocy, aby pozbyć się ich z murów. W tym celu najczęściej decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednakże jest dość kosztowne i pochłania mnóstwo czasu. Inną opcją jest wykorzystanie środka do mycia elewacji.

Działanie preparatu do mycia elewacji?

Działanie takich środków opiera się na czynnikach aktywnych rozpuszczających komponenty popularnych farb – w szczególności rozmaitego typu żywice. Ich odpowiednia kompozycja sprawia, że środki tego typu umożliwiają czyszczenie także bardzo chropowatych powierzchni. Dobre środki do usuwania farby nie mają w składzie rozpuszczalników takich jak toluen, które są niebezpieczne dla ludzi i środowiska. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na nałożeniu go na elewację budynku – w tym celu trzeba użyć szerokiego pędzla lub wałka. Po godzinie środek trzeba spłukać wodą albo zmyć myjką ciśnieniową.

Kto powinien wybrać preparat do usuwania farby olejnej?

Preparat do usuwania farby olejnej powinien znaleźć się w wyposażeniu wszystkich ekip czyszczących, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, bo to głównie elewacje niestrzeżonych budynków są narażone na akty wandalizmu. Nieduże opakowanie preparatu przyda się też posiadaczom domów jednorodzinnych, sklepików czy firm. Nabycie środka do mycia elewacji to w porównaniu z koniecznością przemalowania ścian na nowo duża oszczędność – zarówno jeśli idzie o czas niezbędny do wykonania tej pracy, jak i wydatki na kupno farby.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]