Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

28 lipca 2023

Chcesz zamówić lampę solną? Skieruj się na tę stronę.

Drobne dekoracje z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Przywozimy je z rozmaitych wypraw po Europie, a czasem kupujemy tak po prostu, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Rzadko jednakże są to przedmioty funkcjonalne – na ogół to zwykłe ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do wykonania przedmiotów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne ładnie wyglądają i łatwo dopasujemy je do aranżacji mieszkania, gdyż są sprzedawane w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bowiem nie ma brył kamiennych o bliźniaczych kształtach oraz siatce krystalizacji. Ogromnie popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rękodzielnicy zajmujący się produkowaniem tych lamp, nadają im bardziej regularne kształty, na przykład piramidy bądź sześcianu.

Lampa solna a wytwarzanie jonów ujemnych

Powszechnie sądzi się, że lampy solne mają dobry wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, to znaczy generowania jonów ujemnych, które równoważą te produkowane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie m.in. ludziom borykającym się z alergią czy astma. Światło, jakie dają tego typu lampy, jest delikatne i uspokajające, dlatego poleca się używanie ich osobom, którym dokucza stres albo brak snu, bowiem przy nich można szybciej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie produkuje się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich też prześliczne świeczniki i pojemniki na drobiazgi, a płaskie bloki z soli kamiennej używa się w aranżacji domów oraz gastronomii.

Nasze dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]