Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

24 września 2023

Projektując aranżację pomieszczenia, sporadycznie przeznacza się dużo czasu na wyeksponowaniu okien. W większości wypadków decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, a więc zasłony oraz firany, które czasem łączone są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne rzadko znane w Polsce rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Podstawowym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych są ruchome, a więc można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od potrzeb lokatorów. Wytwarza się je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, jak również polichlorku winylu (PCV). Shuttersy montuje się głównie na oknach, jednak równie dobrze sprawdzają się na drzwiach lub w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie spotyka się jeszcze sporadycznie, ale gros osób zapewne rozpoznaje je z ekranu telewizora czy kina, gdyż tego typu okiennice są często używane na obszarach z gorącym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich czy USA.

Atuty shuttersów

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, lecz mają również pożyteczne funkcje. Przy ich użyciu można pasywnie regulować wykorzystanie promieni słonecznych: w gorące dni uniemożliwiać kumulowanie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a w zimne – zatrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do różnych stylów wnętrz i można umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są zdecydowanie droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom niezmiernie ciekawy wygląd, zatem podwyższają wartość domu. Warto także zaznaczyć, że okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez stosowania sznurów, co rodzice dzieci oraz posiadacze psotliwych psów i kotów, które mogłyby wplątać się dyndające żyłki, uznają na pewno za dodatkową zaletę.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]