Mydło antybakteryjne – usuń wirusy wywołujące poważne schorzenia

27 maja 2019

Kup żel antybakteryjny do rąk

Na jednym cm2 skóry dłoni może znajdować się nawet do pięciu milionów bakterii. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach rozprzestrzeniają się wirusy, bakterie oraz pasożyty wywołujące bardzo poważne schorzenia. Z tej przyczyny higiena rąk jest nieodzowna. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% drobnoustrojów. Na co dzień to zadowalający rezultat, jakkolwiek w wielu sytuacjach konieczne będzie skorzystanie z dużo efektywniejszych środków.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Często używane jest w instytucjach medycznych – gabinetach dentystycznych, przychodniach czy szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i bytującymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać też pracownicy przemyśle gastronomicznym – w szczególności po przyrządzaniu posiłków z mleka, jajek czy mięsa (głównie z drobiu), gdyż te produkty spożywcze w stanie surowym nierzadko są zakażone bakteriami.

Rodzaje środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie z dodatkiem związków likwidujących drobnoustroje – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują też pod postacią żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, często wyposażonych w fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]