Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

10 maja 2020

Jeśli chcesz kupić mop płaski, odwiedź ten adres

Czyszczenie podłogi wydaje się bardzo łatwym obowiązkiem – wystarczy mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Sprawa się jednakże komplikuje, gdy chodzi o sporą powierzchnię bądź ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wówczas warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Profesjonalne mopy do podłóg – czym się wyróżniają?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim dwie cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwszy atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, jeśli mop ma służyć do mycia podłóg o dużej powierzchni – przykładowo parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego trwałość. Warto także pamiętać, że twardsze włókna lepiej zbierają zabrudzenia niż miękkie.

Sam mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i wydajnie myć podłogi. Prawie jednakowo istotne są również akcesoria pomocnicze. Pośród nich szczególną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Powinien on być w miarę lekki, a jego długość – proporcjonalna do wzrostu użytkownika. Tylko w takim przypadku obsługa mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane w znacznym stopniu upraszcza i skraca czas czyszczenia podłóg. W trakcie sprzątanie rozległych powierzchni polecamy używać zestawu wiadro plus mop.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]