Maski do włosów – co warto o nich wiedzieć?

17 kwietnia 2021

Więcej szczegółów o maskach nawilżających do włosów.

Włosy wystawione są na działanie szeregu szkodliwych czynników. Na ich wygląd źle oddziałują między innymi niektóre zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, słońce czy też ekstremalne temperatury. Równie niebezpieczne może okazać się spanie z wilgotnymi włosami, korzystanie z niewłaściwych kosmetyków, stylizacja za pomocą prostownicy lub suszarki lub farbowanie. To sprawia, że włosy potrzebują ciągłej pielęgnacji. Jeżeli zniszczenia nie są znaczne, możemy do tego użyć odżywki. Nierzadko jednak ten kosmetyk okazuje się niewystarczający.

Maski do włosów a odżywki – co je różni

Maski do włosów powodują bardziej intensywną regenerację aniżeli zwykłe odżywki. Lepiej też zabezpieczają włosy. Fryzjerzy często porównują je do „posiłku” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, dzięki którym możliwe jest odbudowanie nawet krańcowo wyniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. By dotarły w głąb włosów oraz skóry, trzeba je spłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, najlepiej korzystać z nich raz w tygodniu.

Naturalne maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej składników wpływających na polepszenie stanu włosów. Zależnie od zastosowania danego kosmetyku, poszczególne składniki mogą być dobrane tak, aby chronić włosy przed niekorzystnymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak silikony, keratyna czy wszelkiego rodzaju olejki. Naturalne maski do włosów mają w sobie dodatkowo ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]