Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

19 stycznia 2020

Więcej o listwach podłogowych

Wydają się niewiele znaczącym elementem, jednakże ich stylistyka ma duży wpływ na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne poprowadzenie kabli oraz zabezpieczają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający powód, by nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter mieszkania i doskonale komponuje się ze stylowymi meblami czy dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]