Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

19 grudnia 2019

Potrzebujesz drukarki 3D Kraków? Wejdź na cadxpert.pl/drukarki-3d/

W asortymencie CadXpert natkniesz się wyłącznie na drukarki 3D od uznanych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszym asortymencie, działają m.in. w technologiach: SLA, FDM i PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą wydatki na produkcję

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad 3 dekad – a konkretnie od 1988 r. – zaopatruje klientów nowoczesne rozwiązania oraz maszyny. Oszacowano, iż stosując drukarki 3D oraz pozostałe urządzenia Stratasys można nieomal o 90% zmniejszyć koszty produkcji i czas przeznaczony na proces produkcyjny. Nadrzędne idee pracy specjalistów marki Stratasys to dostarczanie najwyższej klasy produktów i usług, a także wsparcie merytoryczne i techniczna. Najlepiej sprzedające się produkty asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla biznesu oraz przemysłu. Nowinką w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to kolejny wiodący producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma w branży maszyn do druku przestrzennego? Formlabs dostarcza najbardziej zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, takie jak SLS i SLA. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w autorskiej, prekursorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która stanowi odmianę technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszystkie pozostałe urządzenia Formlabs – znamionuje się intuicyjną obsługą oraz ergonomiczną konstrukcją. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Wyraźnie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz prędkością druku, a także dokładniejszym odzwierciedleniem najmniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, w związku z tym można uzyskać tożsame makiety, do czego dąży się głównie w seryjnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla przemysłu, biznesu, edukacji

MakerBot dostarcza wysokiej jakości profesjonalne drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tej firmy mają szerokie zastosowanie w różnych gałęziach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu pozostałych. Najnowszy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji MakerBot Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Otrzymany druk jest solidny oraz dokładny, a w trakcie procesu wydruku nie tworzą się wypaczenia czy przesunięcia warstw.

Nasze dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]