Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

12 listopada 2019

Szukasz bryczesów? Skieruj się tutaj

Jazda konna wymaga nie tylko ogromnych pokładów cierpliwości, godzin pracy i sporych wyrzeczeń, ale także odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz zamówić wysokiej jakości bryczesy? Duży wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni używanych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi dotykają do siodła, dzięki czemu zmniejszają zagrożenie otarcia naskórka. Poprawnie uszyte bryczesy do jazdy konnej powinny być elastyczne i obcisłe, a jednocześnie nie ograniczać ruchów i umożliwiać wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy uszyte z wysokiej jakości materiałów – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec poczuje pełną swobodę.

Jak dobrać najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy posiadają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który może być wytworzony z skóry ekologicznej, silikonu bądź innych materiałów gwarantujących dobrą przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, który obejmuje również łydki i uda. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one posiadać powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które zapewniają komfort cieplny podczas jazdy. Nie bez znaczenia są także walory użytkowe – liczne kieszonki czy elastyczne zakończenia nogawek.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]