Gdzie kupić lonżę jeździecką?

28 kwietnia 2021

Lonża to sprzęt na co dzień używany w czasie lekcji jazdy konnej oraz treningów. Jakiego typu lonże jeździeckie są dostępne w sklepach? Z czego są wykonywane te przyrządy i gdzie najlepiej je kupić?

Rodzaje i funkcja lonży jeździeckiej

Lonża dla konia to właściwie długa linka, zazwyczaj mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest koń w trakcie lekcji jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z łapaniem strzemion, dosiadem, trzymaniem wodzy, jak również utrzymywaniem równowagi w siodle. Koń prowadzony jest po obrysie okręgu, a lonża jest wykorzystywana do kontroli reakcji zwierzęcia. Sprzęt ten służy również woltyżerom oraz cyrkowcom do szlifowania technik i zabezpieczania przeprowadzanych akrobacji. Lonża przydaje się dodatkowo przy hipoterapii. Lonża jeździecka może także być stosowana podczas ćwiczeń bez dżokeja – w takiej sytuacji używana jest do ćwiczenia młodych zwierząt oraz zagwarantowania im należytej dawki aktywności.

Lonża dla konia – postaw na akcesoria znanych marek

Duże spektrum akcesoriów jeździeckich znajdziesz w dobrze wyposażonych sklepach online sprzedających specjalistyczny ekwipunek w rozsądnych cenach. Dostarczają one profesjonalne lonże dla konia znanych marek – takich jak Waldhausen, Harrys Horse czy Jumptec. Chcesz kupić lonżę jeździecką w turkusowym, brązowym, a może różowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade gwarantuje szeroki asortyment artykułów, które spełnią wymagania nawet najwybredniejszych entuzjastów jazdy konnej. W ofercie oferowane są artykuły wykonane m.in. z materiału nylonowego. Lonże wyposażone są w obrotowy zaczep, a delikatne tworzywo jest przyjemne w dotyku.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]