Części do samochodów francuskich – gdzie je zakupić?

7 sierpnia 2020

Auta francuskich producentów są najczęściej kupowanymi markami przez polskich klientów. Są lubiane przede wszystkim z uwagi na dużą przystępność – zarówno jeśli chodzi o same pojazdy, jak i pasujące do nich części zamienne – oraz przystępną cenę. Najpopularniejszymi w Polsce francuskimi markami są Citroen, Peugeot i Renault. Sporym uznaniem pochwalić się mogą także samochody firmy Dacia, która, pomimo iż wywodzi się z Rumunii i właśnie tam zlokalizowane są jej zakłady produkcyjne, przynależy do marki Renault. Duża popularność tych marek w Polsce to najlepszy powód do tego, żeby podpowiedzieć, gdzie szukać części do aut francuskich.

Często wymieniane części do aut francuskich

Jeśli chodzi o często psujące się części do samochodów francuskich, na pierwszym miejscu wyliczymy na pewno płyny eksploatacyjne i podzespoły zużywające się w warunkach codziennego użytkowania. Są to głównie klocki i tarcze hamulcowe, żarówki i opony, a także płyn hamulcowy, płyn chłodniczy oraz olej silnikowy i do skrzyni biegów. Poza tym każda marka – a nawet każdy model – ma pewne części, które bardzo często ulegają awariom. Mogą to być na przykład elementy układu zawieszenia, układ wydechowy, hamulce, silnik, oświetlenie lub zamki.

W jaki sposób wygodnie i szybko kupić części do aut francuskich?

Część awarii można zlikwidować samodzielnie – o ile posiadamy konieczne umiejętności – inne zaś wymagają stosownego sprzętu, dostępnego właściwie tylko w serwisach. Niezależnie od tego, czy chodzi o doposażenie warsztatu, czy może o naprawę samochodu, części do aut francuskich najłatwiej zamówić przez internet, w sklepie zajmującym się sprzedażną podzespołów danej marki.

Nasze dane adresowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]