Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

8 lutego 2020

Potrzebujesz czapsów skórzanych? Powinieneś odwiedzić ten adres

Według wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż istotnie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują około kilku tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc ochronę dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sprzedaży głównie spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wykonane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie warianty charakteryzują się znacznie niższą ceną. Tym samym są zalecane dżokejom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]