Bagażniki bazowe – rodzaje i zastosowanie

26 stycznia 2022

Jeśli chcesz kupić bagażnik dachowy na relingi, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/y4avg8c8.

Podróż samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie niezbędne w trakcie urlopu sprzęty. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku także niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić przede wszystkim narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu w dużej mierze zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym przedmiotom ochronę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, bo ma aerodynamiczną budowę. Do jego założenia niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je kupić później. Pamiętajmy jednak, by wybór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić specjalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może okazać się za słabe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również zakupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem SUPy, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są przeważnie dedykowane do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części samochodu – na klapie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasze dane adresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]