Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

17 grudnia 2021

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz urządzenie do drenażu limfatycznego w domu.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której celem jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to zbiór różnorodnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów obrotowych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje indywidualnie do punktu ucisku, jak również kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do presoterapii – stymulacja przepływu limfy

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia używane są maszyny do presoterapii, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które zakłada się na obrzękłe nogi albo ramiona. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród urządzenie uciska kończynę, stymulując tym samym przepływ chłonki. Jest mnóstwo zaleceń do zastosowania zabiegu presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania czy jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, głównie jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowe urządzenia do presoterapii

Duże możliwości zastosowania aparatów do masażu uciskowego wpłynęło mocno na ulepszenie tego sprzętu. Współcześnie osoby na co dzień stosujące tę metodę masażu mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu przenośnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest drenaż. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, w związku z tym bez przeszkód można zabrać je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. stany zapalne bądź miażdżyca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]