Akcesoria do jazdy konnej – buty jeździeckie

3 marca 2020

Jazda konna z roku na rok zyskuje na popularności. Naturalnie nie może to dziwić – szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę liczne atuty tej dziedziny sportu. Główne z nich to: ćwiczenie odpowiedniej postawy, poprawienie kondycji, a także rozwój wszystkich układu mięśniowego. Oprócz tego ma dobroczynny wpływ na psychikę: podnosi poczucie odpowiedzialności, niweluje stres oraz wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak żeby w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy właściwie dobrać ubiór i buty jeździeckie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – ochrona części lub całej nogi

Rozróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: oficerki i sztyblety. Drugie sięgają nieco powyżej kostki – są więc o wiele krótsze. Oficerki to zaś obuwie niezwykle wysokie, sięgające ponad kolano. Tym samym dają ochronę większej powierzchni nogi, redukując niebezpieczeństwo powstawania otarć czy siniaków. Sztyblety są dużo tańsze, jednakże decydując się na ich zakup, warto nie zapominać o tym, aby wyposażyć się też w osłonę na nogi – sztylpy lub czapsy.

Z czego są szyte buty jeździeckie?

Nabywając buty do jazdy konnej, koniecznie zwróćmy uwagę na surowiec, z jakiego zostały one wytworzone. W sklepach odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry oraz jej różnych imitacji. Te pierwsze są bez wątpienia bardziej kosztowne, jednak warto się je wybrać ze względu na większą trwałość oraz umiejętność dostosowania się buta do konturu stopy dżokeja. Zalecane są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest miękka i prawie natychmiast przyjmuje pożądany kształt. Skóra bydlęca wypada nieznacznie gorzej, niemniej jednak jej walorem jest przystępna cena.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]