Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

15 października 2019

Jeśli szukasz paneli drewnianych, powinieneś odwiedzić tę stronę

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi z drewna, a kupisz je znacznie taniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak dziecinnie proste i każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Nie możesz zapominać także o oddzieleniu paneli od podłoża – najlepiej nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj ich z paczki – najlepiej zrobisz, czekając dwa dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Wszystko gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna wskazówka – najlepiej robić to startując z rogu pokoju. Przed pracą, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem potem możesz mieć problemy z ich zwrotem. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie względem okna, a w wąskich pokojach – tak, by dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Podobnie jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]