Terapia wiązką podczerwieni – lasery wysokoenergetyczne

27 sierpnia 2020

Dowiedz się, gdzie zamówić laser wysokoenergetyczny, wejdź na www.bardomed.pl

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika wykorzystująca silnie skupioną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na zmniejszenie odczuwania bólu, a także przyczynia do usprawnienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta metoda leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można użyć do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Częstokroć jest stosowany przez ekipy opiekujące się zawodowymi sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek zmniejszający dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący skutki kontuzji takich jak: naderwania ścięgien, achillodynia czy stłuczenia. Poza medycyną sportową, laser wysokoenergetyczny jest również używany m.in. w leczeniu ostrogi piętowej, zapalenia stawów, rwy kulszowej oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest też przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy skanerowe i prysznicowe

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tego typu urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną budowę i, co za tym idzie, różny sposób działania. Wyróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe, które wysyłają światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]