Podstawowe informacje o leczeniu witaminą C

24 kwietnia 2019

Leczenie witaminą staje się w ostatnim czasie coraz popularniejsze. Wzrastające zainteresowanie tą metodą bierze się w głównej mierze stąd, że kwas askorbinowy jest jednym ze związków koniecznych do prawidłowego funkcjonowania organizmu (zwłaszcza układu immunologicznego), a jednocześnie nie potrafimy wytwarzać go samodzielnie. Musimy więc uzupełnić go inaczej – w pożywieniu albo za pomocą specjalnie skomponowanych suplementów. Te ostatnie najsilniej działają, jeśli zaaplikujemy witaminę C dożylnie – w wielu przypadkach może to mieć spore znaczenie.

Wlewy witaminy C – użycia

Dużo osób uważa, że wlewy witaminy C może pomóc w leczeniu rozmaitych przypadłości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak zapalenie, stawów choroby autoimmunologiczne czy borelioza. Nie brakuje też głosów mówiących, że ta metoda może przynieść bardzo pozytywne efekty, jeśli idzie o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją odpowiednio odżywiać i odmładzać, przyczyniając się w ten sposób do jej szybszej odnowy, jak również przyspieszać zabliźnianie się ran i likwidować zmiany skórne.

Wlewy z witaminy C – o czym warto pamiętać?

Wlewy witaminowe, podobnie jak każda inna metoda leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Z tej przyczyny nie należy decydować się na nie bez omówienia procedury z lekarzem. Przede wszystkim musimy upewnić się, iż wlewy witaminy C nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to niezmiernie ważne w przypadku cukrzyków, pacjentów onkologicznych i innych osób z osłabioną odpornością. Dożylne wlewy witaminy C należy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu za pomocą witamin, które zagwarantują nam, że podczas zabiegu obecny będzie lekarz.