Pierwsza pomoc – kurs

12 kwietnia 2019

W naszym kraju co roku umiera kilka tysięcy ludzi wyłącznie dlatego, że świadkowie wypadku nie potrafią udzielić pierwszej pomocy zanim przybędzie pogotowie ratunkowe. Reakcją na takie smutne statystyki jest rosnąca liczba ofert dotyczących szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, dzięki którym zdobędziemy wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia.

W jakiej formie odbyć kurs pierwszej pomocy?

Niektóre kursy pierwszej pomocy można odbyć za pomocą e-learningu. Szkolenia przez Internet są z pewnością wygodniejsze i tańsze, jednak nauka jest bardziej teoretyczna. Szkolenia bezpośrednie wykorzystują specjalne fantomy do przeprowadzania wszelkiego rodzaju treningów z pierwszej pomocy – mają wymiar praktyczny.

Kursy pierwszej pomocy – części szkolenia

Zagadnienia omawiane w czasie szkolenia, zależą od wspólnych uzgodnień organizatora z uczestnikami szkoleń. Na pewno, muszą się w nim pojawić następujące elementy: zabezpieczenie miejsca wypadku, a także ewakuacja z zagrożonego miejsca. W części praktycznej powinniśmy nauczyć się, jak usunąć ciało obce z dróg oddechowych, tamować krwotoki oraz jakie działania powziąć, w przypadku oparzeń elektrycznych czy zatruć pożywieniem.