Najlepsze metody wybielania zębów

26 marca 2019

Zdrowe i perłowe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak odzyskać zachwycający uśmiech? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – jak uzyskać długotrwałe rezultaty?

Mycie uzębienia po jedzeniu i piciu to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby pielęgnacyjne (lakiery, soda oczyszczona, pasty), nie zawsze są bezpieczne dla szkliwa. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom śnieżnobiały blask. Jakie zabiegi są obecnie najbardziej popularne? Stomatolodzy szczególnie rekomendują naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje satysfakcjonujące rezultaty już po kilku zabiegach. Światło emitowane przez aparat jest całkowicie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w uzębieniu nie ma ubytków. Następnie za pomocą specjalistycznego wzornika określa się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, stomatolog przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Istotne jest też właściwe dobranie odczynu żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o 14 odcieni, efekty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez co najmniej tydzień. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND zaleca się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.