Leczenie kanałowe – jak dziś przebiega?

1 lipca 2019

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest miłym zagadnieniem. Dziś natomiast, stosując nowoczesne sprzęty i – co najważniejsze – efektywne leki znieczulające, stomatolodzy mogą zagwarantować pacjentom, że leczenie okaże się w stu procentach bezbolesne. Leczenie kanałowe jest potrzebne zawsze, jeżeli pojawi się zapalenie miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu ultracienkich narzędzi, przez co stomatolog jest w stanie dostać się do głęboko położonych tkanek zęba. Warto jednak pamiętać, iż w leczeniu kanałowym korzysta się też z innych, nierzadko naprawdę zaawansowanych technicznie sprzętów. Których?

Leczenie kanałowe – akcesoria

Obok sprzętów ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę istotne okazują się mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba transmitują do ekranu przed oczami dentysty, minimalizując prawie do zera ryzyko różnego typu błędów. W leczeniu kanałowym istotne jest również sprawdzenie głębokości kanałów. Osiągnięcie sporej dokładności umożliwiają specjalne maszyny cyfrowe – endometry. Poza tym lekarze stosują także odpowiednie narzędzia, które pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a dzięki temu – znaczne przyspieszenie wizyty i poprawienie komfortu pacjenta.

Bezpłatne leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe należy pamiętać, że nie zawsze będzie ono refundowane przez kasę chorych. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest osobom niepełnoletnim. Pozostali nie muszą wnosić opłaty za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie zaś w pełni płatne. Jeżeli jest ono potrzebne, powinniśmy wybrać się do lekarza dysponującego odpowiednimi narzędziami oraz zawczasu dowiedzieć się, co o jego usługach dotychczasowi pacjenci piszą w internecie.