Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

26 września 2021

Dowiedz się wszystkiego o klinice okulistycznej Kraków.

Zdrowe oczy gwarantują wysoki komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować kłopotliwe i nieraz niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekta wzroku – zaufaj wprawnemu optometryście

Do niedawna korygowanie wad wzroku sprowadzało się do noszenia soczewek kontaktowych czy też okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekty umożliwiające leczenie jaskry, astygmatyzmu, dalekowzroczności, a także szeregu pozostałych chorób. Ogromnie popularna stała się laserowa operacja wzroku, która wyróżnia się dużą skutecznością. Laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna oraz mało inwazyjna, a pacjent błyskawicznie powraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której pracuje doświadczony zespół, specjalizujący się w nowoczesnych metodach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać najlepszą technikę leczenia, a następnie wyeliminować wadę wzroku. Optometryści przyjmujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowsze aparaty diagnostyczne, dzięki czemu są w stanie wykryć nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Czym poza tym zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Najnowsze techniki jego korekcji polegają między innymi na formowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący badaniem pomocnym w ujawnianiu zapalenia gałki ocznej, glaukomy i innych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się też mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją zaćmy i innymi zabiegami laserowymi. Korekta wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się też innymi przypadkami, jak np. ciałami obcymi w oku oraz likwidacją kaszaków.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]