Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu – oczyszczacz powietrza z jonizatorem

16 lipca 2019

Nie znajdzie się nikt, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie orzeźwienia nadają jony ujemne, które powstają się m.in. w wyniku naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a też wytwarzają je rośliny. Ujemne jony tlenu mają pomyślny wpływ na nasze otoczenie i samopoczucie, oczyszczają powietrze oraz tłumią przykre zapachy.

Jonizator powietrza – dobra ujemna jonizacja?

Jonizacja może nastąpić w rezultacie oddziaływania silnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego bądź wydzielania się ogromnej ilości ciepła. Obecnie większość z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak laptopy, ekrany czy kopiarki, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, wytwarzają się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach silnie uprzemysłowionych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego żeby na powrót poczuć rześką i czystą atmosferę w mieszkaniu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja wykorzystywana jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wyłapać pyły zawieszone PM2.5 i 10, szkodliwe drobnoustroje i wirusy czy dym papierosowy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej odprężyć się i cieszyć się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemna jonizacja powietrza zmniejsza poczucie permanentnego zmęczenia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną, zaleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w urzędach, szkołach, szpitalach czy biurach, czyli wszędzie tam, gdzie ważna jest koncentracja na realizowanych obowiązkach.