Gdzie stosuje się urządzenia do fali uderzeniowej?

7 maja 2020

Sprawdź fala uderzeniowa cena na www.bardomed.pl

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga leczyć dolegliwości różnego typu. Jak jest używana i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie stosowana w kosmetologii, rehabilitacji, medycynie sportowej, ortopedii, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilkanaście centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i charakteryzuje się wysoką skutecznością w walce z rozmaitymi dolegliwościami. Nowoczesne urządzenia do fali uderzeniowej niesłychanie precyzyjnie aplikują impulsy, co przynosi nadzwyczaj dobre rezultaty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się między innymi w terapii chorób związanych z narządami ruchu, takich jak tzw. łokieć tenisisty, kolano skoczka, zapalenie ścięgien czy bóle kręgosłupa. Aparat do fali uderzeniowej może być używany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez fizjoterapeutów oraz kosmetologów.

Aparat do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Dostępne na rynku urządzenia wykorzystujące falę uderzeniową są wyposażone w 2 odrębne aplikatory oraz kanały, co umożliwia przeprowadzenie leczenia u dwóch pacjentów równocześnie. Nowoczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych). Impulsy emitowane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na zmniejszenie sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową przynosi ulgę w 70-80% przypadków.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]