Aparat do magnetoterapii – zastosowanie w medycynie

4 kwietnia 2020

Tutaj uzyskasz więcej szczegółów o magnetoterapia aparat

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się różne oddziaływanie, jednak wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek i działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia poprawia także krążenie, likwiduje obrzęki, zmniejsza ilość wolnych rodników i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Gdzie stosuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparat do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na duże rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny, rzadko używany przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy też modele przenośne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te mają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]