Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

4 października 2019

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach jest zazwyczaj źródłem sporych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistę ds. księgowości na etat, zaś ich szefowie nie zawsze umieją właściwie pokierować finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli wielu czytelników – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość usług będzie satysfakcjonująca?

Biuro rachunkowe – powierz budżet firmy specjalistom ds. księgowości

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeżeli zostawimy finanse przedsiębiorstwa specjalistom od finansów, zyskamy gwarancję, iż ewentualne kontrole fiskusa nie zakończą się wystawieniem mandatów. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność pracy oraz funduszy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samemu, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Warto także nadmienić o swobodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, ponieważ dużo kwestii można uzgodnić z księgowym używając e-maila.

Biuro rachunkowe – które okaże się najlepsze?

Szukając biura rachunkowego nie zalecamy kierować się wyłącznie cennikiem usług – nadzwyczaj niskie ceny usług na ogół oznaczają ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci uzyskali odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Nasze dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]