Tatuaż włosów – mikropigmentacja jako alternatywa dla przeszczepu włosów

9 maja 2022

Korzystna oferta tatuażu włosów.

Utrata włosów spowodowane jest wieloma czynnikami i może ujawnić się na rozmaitych sferach ciała. Aczkolwiek gdy łysienie dotyka głowy, czyli miejsca które stale jest widoczne i które trudno ukryć przed spojrzeniem osób trzecich, może to niekorzystnie wpłynąć na samopoczucie i spowodować niską samoocenę.

Behawioralne oraz zdrowotne przyczyny utraty włosów

Włosy tracimy systematycznie. Każdego dnia wypada ich przeważnie około sto sztuk i jest to liczba, na którą zazwyczaj nie zwracamy uwagi. Wiele czynników może jednak dostrzegalnie przyspieszyć proces wypadania włosów. Łysieniemoże mieć przyczyny medyczne, jak przykładowo łysienie androgenowe czy plackowate, lecz jednakowo istotnym czynnikiem jego nasilenia są nasze własne zachowania. Utrata włosów bywa efektem niezdrowej diety, nieprawidłowo albo zbyt często wykonywanego farbowania bądź rozjaśniania włosów, a także nieodpowiednia ich pielęgnacja. Widoczny wpływ na włosy ma też napięcie, jaki odczuwamy z różnorodnych przyczyn. Stres wywołuje psychogenną utratę włosów, a w niektórych przypadkach doprowadza nawet do tego, iż osoba bezwiednie sama wyrywa włoski z podbródka albo głowy i w rezultacie trwale niszczy ich mieszki.

Mikropigmentacja skóry głowy ukrywa braki we włosach

Transplantacja umożliwia odbudowę włosów po pełnym ich wypadnięciu, a także leczenie rzadkich włosów. Zabieg ten jednakże łączy się ze sporymi kosztami i nie każdy pacjent może sobie na niego pozwolić. Lecz jest alternatywne rozwiązanie – mikropigmentacja skóry głowy, która z biegiem lat zyskuje coraz większe uznanie. To zabieg mikropigmentacji medycznej polegający na tuszowaniu braków we włosach przez umieszczenie w płytkich warstwach skóry głowy barwnika, który imituje lekko odrośnięte włosy. Tym sposobem na całkiem wyłysiałej skórze głowy osiąga się efekt krótko zgolonej fryzury, natomiast przy rzadkich włosach – efekt bujniejszej czupryny. Fakt, że skóra jest pokryta pigmentem jest właściwie niewidoczny i da się to wyczuć tylko jeśli dotknie się skóry. Należy wspomnieć, iż mikropigmentacja nie jest zabiegiem leczniczym i nie doprowadzi do odrośnięcia włosów. Z kolei barwnik wraz z regeneracją skóry powoli traci intensywność i zazwyczaj po 12 miesiącach niezbędne jest ponowne wykonanie zabiegu.

Nasze dane adresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]