Street View dla firm – czy to się opłaca?

14 listopada 2019

Uzyskaj więcej informacji o wirtualnym spacerze 3D

Wirtualne spacery Google to ciesząca się niezmierną popularnością forma zwiedzania różnego rodzaju miejsc. Bez wysiłku w kilka sekund możemy się tak wybrać m.in. na ulice Barcelony czy do dalekiego Miami, aby na własne oczy zobaczyć rajskie krajobrazy. Dzięki temu sposobowi możemy nie tylko turystycznie zwiedzać niedostępne zakamarki świata, ale również stworzyć spacer Google po naszym hotelu czy biurze i pokazywać je potencjalnym klientom. Wykonanie takiego spaceru nie jest ani ani kosztowne, ani trudne, z kolei wygląda niezwykle efektownie i jest efektywne z biznesowego punktu widzenia. Czym ogólnie są spacery Google? Czemu warto je wykorzystywać do promocji?

Spacer Google — jak to działa?

Spacer Google to możliwość zdalnego zwiedzania miejsc na całym świecie. Polega on na tym, że Google wykonuje zdjęcia sferyczne (360 stopni) danego miejsca, a potem łączy je i udostępnia na Google Maps. Dzięki temu, po kliknięciu w daną lokalizację, jesteśmy w stanie rozejrzeć się na boki, w górę i w dół, a także możemy samodzielnie decydować, w jakim kierunku chcemy patrzeć. Pozwala to na dokładne przyjrzenie się temu miejscu, prawie jakbyśmy tam naprawdę byli. Możemy także przechadzać się po okolicy i docierać do sąsiednich punktów mapy — wciąż patrząc w dowolnym kierunku i obserwując otaczającą nas rzeczywistość.

Wirtualny spacer 360 stopni po firmie – wykorzystaj go do promocji

Bardzo ciekawą i zyskującą popularność usługą jest opracowanie wirtualnego spaceru 3D po naszej restauracji, hotelu czy firmie. Przeciwnie do Google Street View, to my zatrudniamy fotografa, który po przybyciu na miejsce robi zdjęcia danej nieruchomości, a następnie scala je w wirtualny spacer. Koszt usługi to około kilkuset złotych (jest to zależne zazwyczaj od powierzchni nieruchomości) i zajmuje od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Utworzony wirtualny spacer 3D możemy udostępnić w wizytówce firmy w Google Moja Firma obok tradycyjnych zdjęć i dać możliwość aktualnym i potencjalnym klientom odwiedzanie naszej firmy, tak samo jak odwiedzają np. ciekawe miejsca w Google Street View. Samo dodanie wirtualnego spaceru nie jest skomplikowane, nie trzeba płacić za jego udostępnienie w wizytówce, oprócz rzecz jasna opłat za jego wykonanie, a spacer taki możemy także wstawić na naszą firmową witrynę.

Dlaczego warto zamówić wirtualny spacer Google po firmie?

Wirtualny spacer Google to fantastyczny sposób na umożliwienie odwiedzenia danego miejsca przez potencjalnego klienta. Z pewnością powinno się przygotować taki spacer dla naszej firmy w celach marketingowych. Internauci, oglądając nasz pensjonat, nieruchomość czy restaurację zdobędą dużo ważnych informacji, które pomogą im zdecydować się na skorzystanie z naszej oferty. Zaczną nas również postrzegać jako rzetelna markę. Wirtualny spacer Google warto stworzyć nie tylko dla dla klientów, ale też i dla kandydatów do pracy – o ile rzecz jasna zależy nam na zainteresowaniu pracowników dobrymi warunkami pracy. Internauci, którzy uprzednio poznają zdalnie warunki panujące w danej firmie, o wiele chętniej zdecydują się na przysłanie podania o pracę. Spacer Google przyczynia się do lepszego pozycjonowania witryny i wyróżnienia naszej firmy w Mapach Google. Spacery VR przeglądać na wszelkich urządzeniach, także tych przenośnych.

Nasze dane adresowe:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]