Sprzątanie strychów i piwnic – nie musisz tego robić sam

16 stycznia 2020

Część śmieci nie może znaleźć się w zwyczajnym pojemniku na odpady. Przyczyny tych zakazów są różne – czasem śmieci są zwyczajnie zbyt duże, innym razem zakazują tego obowiązujące w naszym kraju przepisy. Jak poradzić sobie z tymi problematycznymi śmieciami? Należy przewieźć je do gminnego PSZOK-u, innymi słowy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. We wszystkich gminach musi pracować co najmniej jeden PSZOK, chociaż w najsilniej zaludnionych miejscowościach niekiedy mamy możliwość wybierać spośród wielu punktów. Niestety to rozwiązanie wygodne jest tylko dla tych, którzy dysponują sporą ilością niezagospodarowanego czasu i swoim autem. Reszta odpowiedzialnie uczyni, stawiając na wynajem kontenera na odpady.

Renowacje oraz sprzątanie strychów – dlaczego warto wypożyczyć kontener na odpady?

Nietypowe odpady wytwarzane są w toku różnego typu prac. Najczęściej są to przebudowa domu i – chodzi najczęściej o duże ilości gruzu, ale też pudeł po materiałach budowlanych. Dzierżawa kontenera okaże się także znakomitym rozwiązaniem, jeżeli postanawiamy o sprzątaniu strychu – wtedy pomieścimy w nim wszelkie nieużywane od dawna zbutwiałe meble, niedziałające urządzenia i sprzęty. Prace remontowe czy porządkowanie strychów będą znacznie mniej uciążliwe, jeżeli z okna pomieszczania do kontenera poprowadzimy specjalny rękaw, który pozwoli bezpiecznie przenieść odpady bez potrzeby częstego schodzenia i wschodzenia po schodach.

Jak wygląda usługa sprzątania strychów oraz kontenerowego wywozu odpadów?

Kontenerowy wywóz różnych odpadów, ale też sprzątanie strychów i piwnic, to usługi świadczone m.in. przez firmę DPR. W ich ramach dostarcza się do klienta kontener o pożądanej kubaturze, który ten w czasie określonym w umowie może zapełnić niepotrzebnymi meblami lub odpadami remontowymi. Kontener jest potem odbierany z miejsca prac, a zebrane śmieci transportowane są do miejsca, w którym będą przetworzone zgodnie z obowiązującymi przepisami.