Specjalistyczne kontenery na gruz

5 marca 2019

Kontenery na gruz przydają się zawsze wtedy, kiedy wymagane jest kompleksowe usunięcie niechcianych rzeczy. Wypożyczane są zazwyczaj przy remontach, zarówno przy ogromnych przestrzeniach, jak i skromniejszych lokalach. Jakie są walory kontenerów na gruz?

Kontenery na gruz – za jednym razem usuń resztki poremontowe

Prace budowlane nie muszą być związane z rozgardiaszem polegającym na wszędobylskim kurzu. Współcześnie na rynku istnieje mnóstwo firm, które mogą pomóc przy remontach lokalu. Gwarantują one opróżnianie z piwnic, rozbieranie konstrukcji murowanych, wywóz śmieci na wysypisko oraz inne usługi porządkowe. Są szczególnie pomocne w czasie oczyszczania budynków wielkopowierzchniowych. Wówczas nieodzowne staje się wydzierżawienie specjalnego kontenera na gruz. Do kontenera wejdą nie tylko elementy terakoty, ale także pozostałości organiczne. Zauważmy, że przy wykorzystaniu kontenera możemy całościowo wywieźć pokaźne ilości resztek poremontowych.

Kontenery na gruz – kubatura zbiornika

Na rynku zazwyczaj obecne są obszerne kontenery (na przykład w Krakowie przeważnie używa się kontenerów o pojemności 6 m3), co sprawia, że są wyjątkowo wygodne. Instytucje wypożyczające kontenery pracują kompleksowo – nie tylko pomagają przy opróżnianiu lokali, załadowaniu śmieci, ale również zajmują się ich wywiezieniem. Dostarczenie kontenera na gruz w Krakowie czy Poznaniu nie kosztuje wiele, a sam pojemnik można użytkować w zależności od potrzeb prac budowlanych: przez 2 tygodnie lub dłuższy okres.