Sesja ciążowa – pamiątka nie tylko dla rodziców

2 kwietnia 2022

Ciąża to szczególny okres w życiu zarówno przyszłej mamy, jak również przyszłego taty. Oczekiwanie na narodziny dziecka wyzwala szereg uczuć, takich jak radość oraz duma. Ten wyjątkowy czas z całą pewnością powinno się zachować na dłużej. Doskonale sprawdza się w tym wypadku seria zdjęć nazywana sesją ciążową. Na takie sesje decyduje się dzisiaj coraz więcej par oczekujących przyjścia na świat potomka. Aktualnie wykonać można je nie tylko w dużych miastach, jak Katowice oraz Kraków, ale także w niewielkich miejscowościach.

Sesja ciążowa – co należy przez to rozumieć?

Usługa foto polegająca na przygotowaniu kilkunastu zdjęć kobiety, która właśnie spodziewa się dziecka – tak w skrócie da się opisać istotę sesji ciążowej. Dobrze jest natomiast pamiętać, iż na tych fotografiach może znaleźć się nie tylko przyszła matka, ale też przyszły tata, a nawet ich starsze pociechy, jeśli takowe już mają. Fotograf zrobi wszystko, by na zdjęciach widać było szerokie spektrum uczuć towarzyszące parze oczekującej na pojawienia się na świecie dziecka.

Sesja ciążowa – w plenerze, w domu lub w studio

Rodzice mają duży wpływ na wybór miejsca wykonania sesji fotograficznej. Sesja ciążowa na ogół ma miejsce w mieszkaniu ciężarnej kobiety. Zdjęcia można jednak zrobić także w zakładzie fotograficznym oraz na otwartej przestrzeni. Niezależnie od wybranego miejsca fotograf postara się, by kobieta poczuła się komfortowo i swobodnie. Tylko wtedy można otrzymać naprawdę udane ujęcia, na których widać radosną przyszłą mamę z przepełnionym dumą tatą dziecka. Z całą pewnością sesja ciążowa jest świetnym pomysłem, ponieważ jest pamiątkę dla mamy i taty, a w przyszłości będzie również rewelacyjnym prezentem dla dziecka. Dzisiaj wiele par decyduje się na prowadzenie albumu, w którym dokumentują kilka pierwszych lat życia malucha. Zdjęcia z dobrze wykonanej sesji ciążowej są rewelacyjnym wstępem do takiej księgi.