Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

4 kwietnia 2024

Na serwismeteo.pl sprawdzisz, jak zamówić regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która powinna być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – by odpowiednio ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to istotne!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, jakkolwiek także zapobiega wypaczeniom i uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a gruntownie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a więc na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia kłopoty z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wyeliminować.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli niemniej jednak pojawiają się problemy z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, warto dodatkowo wezwać ekspertów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]