Przygotowanie przyjęcia komunijnego – ja je dobrze zaplanować?

25 stycznia 2023

Szukasz korzystnej oferty przyjęć komunijnych w Krakowie? Nie czekaj! Kliknij tutaj.

Impreza komunijna jest dla pociechy identycznie oczekiwanym zdarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nic w tym dziwnego, jako że to najczęściej pierwsza rzeczywiście duża impreza dla rodziny, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że wszystko skupione jest jedynie na nim. Z tej przyczyny rodzice chcą, aby ten dzień uchował się przez całe życie w jego pamięci.

Wynająć salę komunijną czy wyprawić imprezę w mieszkaniu?

Już przed fazą wysyłki zaproszeń na komunię rodzice powinni wybrać czy ugoszczą gości w swoim mieszkaniu czy nieodzowne będzie zarezerwowanie sali komunijnej. Obiad dla gości w mieszkaniu jest z reguły opcją wtedy, jeżeli przygotowujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednakże to już rzadkość. Przyjęcia komunijne zmieniły się w ostatnich czasach w głośne wydarzenia rodzinne, na które zjeżdża się niekiedy prawie setka gości, dlatego też przeważnie odbywają się w restauracjach i domach weselnych. Jeśli pragniemy zabukować pojemną salę, polecamy zacząć poszukiwania lokalu, zaraz po tym jak będzie ogłoszony termin komunii. W sezonie komunijnym istotnym problemem może stać się też zatrudnienie wolnego dostawcy cateringu, dlatego opłaca się wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu dań na komunie. Istotne jest też to, żeby lokal na komunię umiejscowiony był tak, aby dojazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był szybki oraz komfortowy.

Organizacja komunii – prezenty, ciekawe gry dla dzieci, sesja zdjęciowa

Rozważ wynajęcie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – zarówno ceremonię w kościele, jak późniejszą zabawę gości. Tradycją są też stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię musi zatem wyróżniać się malowniczymi, zadbanymi pomieszczeniami. Inną zaletą będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich duża liczba, zalecamy zastanowić się nad zatrudnieniem animatora, który urozmaici dzieciom czas wciągającymi grami.
Rzecz jasna, zaproszeni na obiad komunijne kupią podarunki dla dziecka. Rodzice zazwyczaj dają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednakże nie będzie w negatywnie odbierane, jeżeli zaznaczymy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na pewne typy podarunków, np. zabawki-pistolety albo quada.

Nasze dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]