Profesjonalna opieka nad grobem

11 września 2020

Wygląd pomników naszych krewnych jest wyrazem naszego szacunku. Nie zawsze jednak mamy czas, by się nimi zaopiekować – także, kiedy groby zlokalizowane są w tym samym mieście, w którym mieszkamy. Prawdziwe trudności stają się naszym udziałem natomiast, jeśli naszych krewnych pożegnaliśmy w innej miejscowości – w podobnych sytuacjach na opiekę nad grobami z pewnością nie będziemy mieli czasu. Nie sprawia to jednak, że groby są skazane na to, by zostać brudne – doskonałym wyjściem będzie wtedy świadczona przez firmy opieka nad grobami. Na czym polega taka pomoc?

Opieka nad grobami zyskuje popularność

Na opisywaną pomoc stawiają nie tylko osoby, którym brakuje wolnej chwili – wśród korzystających z usług działających w tym sektorze firm łatwo znaleźć również osoby starsze, które na sprzątanie grobów swoich krewnych zwyczajnie nie mają zdrowia. Przedsiębiorstwa, których domeną jest opieka na grobami często oferują również pochodne usługi, takie jak zakładanie ławek oraz pomoc w dopełnieniu przedłużenia opłaty oraz korekty napisów.

Opieka nad grobami – ile wydamy?

Stawki, jakie należy zapłacić specjalistom opiekującym się miejscami spoczynku naszych bliskich są naprawdę różne. Zależą w szczególności od rodzaju pomocy – kiedy zlecamy tylko pojedyncze czyszczenie, zapłacimy od 30 do 40 zł. Gdy jednak zależy nam, by przedsiębiorstwo czyściło grób regularnie, musimy pogodzić się z kosztem rzędu 400 zł co dwanaście miesięcy. Pamiętajmy, iż stawki zależne są także od rozmiarów nagrobków, a najdroższe okazuje się utrzymanie rodzinnych grobowców.

Nasze dane adresowe:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]