Mikropigmentacja – rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu utraty włosów

20 listopada 2022

Po więcej szczegółów o mikropigmentacji głowy kliknij tutaj.

Z pewnością szukając ofert gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W ogólnym mniemaniu mikropigmentacja to po prostu rzadziej używana nazwa popularnego pośród pań makijażu permanentnego. Tymczasem możliwość wykonania trwałego makijażu to raptem jeden ze sposobów zastosowania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się także w medycynie.

Mikropigmentacja – maskowanie łysiny i blizn

Mikropigmentacja to w kosmetologii procedura, na którą decydują się przede wszystkim kobiety pragnące zredukować czas przeznaczany codzienne na wykonywanie makijażu. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak chcą wyglądać każdego dnia. Istnieje jednakże również mikropigmentacja medyczna, która mimo że nadal jest zabiegiem kosmetycznym, ma duży wpływ na psychikę osoby, która się na nią decyduje. Na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularne jest wykorzystanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który z uwagi na jego cenę nie może sobie pozwolić wiele osób chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pozwala też podnieść stopień akceptacji własnego ciała – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczna optyczna rekonstrukcja brodawki sutka, jak również tuszowanie bielactwa oraz blizn.

Mikropigmentacja medyczna – czy daje rezultat permanentny?

Z pozoru mikropigmentacja wygląda jak typowa usługa tatuażu. Linergista lub linergistka, albowiem tak nazywa się osoba wykonująca mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem nakłuwa naskórek i tym sposobem wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. Inaczej niż w przypadku tatuażu końcowy efekt nie jest permanentny i utrzymuje się mniej więcej przez 12 miesięcy. Co jest powodem tej różnicy? W tradycyjnym tatuażu pigment umieszczany jest w głębokich warstwach skóry, natomiast podczas zabiegu mikropigmentacji wprowadza się go bardzo płytko. W wyniku tego wraz ze złuszczaniem się naskórka z czasem barwnik sukcesywnie zanika. Toteż jeśli celem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe tuszowanie łysiny albo przerzedzonych włosów, musi ona mieć świadomość, iż niezbędne będzie cykliczne powtarzanie zabiegu w przynajmniej dwunastomiesięcznych interwałach.

Nasze dane adresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]