Krótko o usuwaniu infekcji i wirusów z WordPress

8 grudnia 2020

Zamów czyszczenie WordPress na http://tinyurl.com/ydyd84gp.

WordPress stał się w minionych latach tak modnym systemem zarządzania treścią, że liczbę witryn oraz sklepów internetowych działających z jego użyciem szacuje się już na miliony. Częstotliwość stosowania tego CMS-a powoduje, że strony wykonane na WordPressie są częstym celem ataków cyberprzestępców. W razie zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowanego WordPressa?

Nie dajesz rady zalogować się na witrynę? Treści zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Na stronie widnieją przekierowania do obcych Ci portali? A może strona internetowa wysyła wiadomości-śmieci? To jedynie parę z możliwych objawów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takiej sytuacji wymagane jest bezzwłoczna reakcja w celu identyfikacji źródła infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach cyberprzestępców warto zlecić profesjonalistom od tego rodzaju działań, bowiem naprawa zawirusowanego WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres wiedzy osób, które na co dzień zajmują się tylko tworzeniem sklepów i stron na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie infekcji ze strony internetowej?

Specjaliści zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich działań naprawczych wykonują dokładne sprawdzenie baz danych i plików strony. Weryfikują pliki wp-config oraz htaccess, jak również kod zainstalowanych na stronie szablonów i wtyczek. W czasie naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające niebezpieczeństwo ponownej infekcji. Jeżeli długookresowa infekcja przyczyniła się do włączenia strony do wykazu wykluczeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci mogą podjąć też niezbędne czynności w celu skreślenia jej z takich rejestrów. Likwidacja wszelkich efektów infekcji nie daje pewności, iż analogiczny kazus nie zdarzy się w późniejszym okresie, dlatego ważne jest okresowe uaktualnianie CMS-a i wykorzystywanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]