Kiedy zdecydować się na sesje coachingowe?

5 czerwca 2020

Coaching Kraków - ta niebywała oferta wszystkich zadziwi

Całkowite spożytkowanie własnego potencjału może być niełatwe. Czasem przyczyną kłopotów są przeszkody psychologiczne, innym razem zwyczajnie brakuje nam motywacji. Niezależnie od powodu, tego typu problemy bywają niezmiernie uciążliwe i właściwie uniemożliwiają rozwój osobisty bądź zawodowy. Co najgorsze, pokonanie ich bez pomocy osób trzecich jest nadzwyczaj trudne, a w wielu przypadkach wręcz niewykonalne. Dlatego powinno się skorzystać z doświadczenia zawodowców. Tym bardziej, iż techniki, z których korzystają współcześnie coache, w wielu kazusach są nader efektywnym narzędziem w przezwyciężaniu przeszkód stojących na ścieżce do realizacji wybranych celów.

Sesje coachingowe. Na czym to polega?

Współpraca z coachem rozpoczyna się od obustronnego poznania się. Żeby pojawiły się oczekiwane efekty, na wstępie najistotniejsze jest niewątpliwie uformowanie specyficznego typu więzi oraz dwustronnego zaufania. W czasie początkowych sesji – które mogą być prowadzone przez telefon albo za pośrednictwem rozpowszechnionych komunikatorów internetowych – coach pozna również cechy charakteru, możliwości i cele swojego klienta, a także uzgodni z nim plan działania. W toku współpracy zwykle przeprowadza się kilka sesji coachingowych, trwających na ogół 1,5 godziny. Ostatnie spotkanie to z kolei okazja do ewaluacji działań i ustalenia, jak klient będzie sobie radził z konkretnymi przeszkodami w pojedynkę. To, które kwestie będą poruszane w toku sesji coachingowych zależy od priorytetów osoby zwracającej się o pomoc – może to być podniesienie szeroko rozumianej satysfakcji z życia lub zwiększenie jego efektywności.

Czy opłaca się rozważyć skorzystanie z coachingu?

Na coaching można zdecydować się w rozlicznych sytuacjach. Jedną z głównych pobudek uzasadniających skorzystanie z pomocy coacha, jest pragnienie pełnego spożytkowania skrytego potencjału w celu poszerzenia kwalifikacji personalnych lub zawodowych. Coach psycholog potrafi również w zauważalny sposób pomóc nam w podwyższeniu komfortu życia, m.in. ucząc, w jaki sposób oswajać lęki lub wzmacniając poziom satysfakcji.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]