Jak znaleźć dobrego dentystę?

11 lipca 2022

Ból zęba jest nadzwyczaj męczącym odczuciem. Dlatego też stomatolog jest przeważnie jedynym spośród wszystkich lekarzy specjalistów, którego większa część osób odwiedza w miarę systematycznie. Ale jak znaleźć dobrego dentystę?

Dobry stomatolog – szeroki zakres usług i długie godziny przyjmowania pacjentów

Zamieszkali w miastach i większych miejscowościach bez problemu znajdą w okolicy jakąś klinikę stomatologiczną, gdyż jest to jedna z najpopularniejszych usług medycznych oferujących prywatne leczenie i profilaktykę. Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze dentysty, któremu postanowimy polecić opiekę nad naszymi zębami? Dobrze, gdy gabinet stomatologiczny położony jest nieopodal miejsca zamieszkania pacjenta, ażeby w razie niespodziewanej sytuacji (wypadnięcia plomby, silnego bólu albo złamania zęba) nie marnować cennego czasu na dojazd do specjalisty. Godziny przyjmowania pacjentów także są ważne – jeśli w dni powszednie gabinet jest otwarty co najmniej do godziny 20:00, pacjent bez trudu umówi się na zabieg bez konieczności wypisania urlopu w pracy. Warto także zwrócić uwagę na szerokość oferty gabinetu stomatologicznego i specjalizacji, którymi legitymują się jego stomatolodzy. Im bogatsza oferta, tym większa szansa, iż bez względu na skomplikowania problemu z jakim pacjent zgłosi się do gabinetu, będzie on wszechstronnie zaopiekowany bez konieczności odsyłania go do kolejnych placówek. Nie lekceważmy także opinii byłych pacjentów danego stomatologa – jeśli są one pozytywne odnośnie oferowanych przez specjalistę usług, śmiało można umówić się na wizytę.

Stomatolog powinien iść z duchem innowacji

Medycyna to prężnie rozwijający się sektor nauki, dlatego również dentyści muszą podążać za duchem postępu. Szukajcie zatem takiego gabinetu stomatologicznego, którego załoga nieustannie zdobywa nową wiedzę, żeby być na bieżąco z najnowszymi technikami. Lecz samo zdobywanie wiedzy to za mało – za nią musi iść również stosowanie przez dentystę najnowocześniejszych materiałów, urządzeń i instrumentów. Po roku 2020 następnym ważnym aspektem konsultacji u stomatologa staje się też kwestia bezpieczeństwa i higieny, zatem przed wizytą w gabinecie stomatologicznym należy sprawdzić czy szanuje on ścisłe zasady dezynfekcji, które ochraniają w równym stopniu kadrę medyczną, jak i pacjenta.

Nasze dane adresowe:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]