Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

10 marca 2019

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, by korzystać z protez. Nie było to oczywiście trafione wyjście, gdyż protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które są dużo wygodniejsze, lecz także wykazują wiele innych zalet. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto zatem dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Na czym polega implantologia?

Współcześnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, a organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczące zmniejszenie okresu leczenia – pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości już po 90 dniach. Do tego czasu powinien stosować chłodne kompresy, a bezpośrednio po zabiegu – unikać tytoniu, bardzo ciepłych potraw i napojów alkoholowych. Istotne jest także stosowanie odpowiednich płukanek, które likwidują dyskomfort oraz obrzęk.

Efektywna i bezpieczna implantologia

Implantologia wywiera duży wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego powodu bardzo ważne okazuje się to, aby znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak jednak ustrzec się niemiłych pomyłek oraz problemów zdrowotnych? Dobrze zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem i pozytywnymi opiniami wcześniejszych pacjentów. Jak je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na istotne informacje.