Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

12 stycznia 2020

Więcej o wywozie starych mebli Kraków

Każdy z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie używamy, a których z różnych powodów nie chcemy się pozbyć. Z reguły chowamy je do komórki lokatorskiej, na strych lub do piwnicy, by nie zagracały miejsca w domu. Kłopot jednak w tym, iż po kilku miesiącach także te pomieszczenia robią się na tyle ciasne, że normalne korzystanie z nich bywa niemożliwe. Dopiero to skłania większość z nas do przeprowadzenia gruntownego sprzątania, stanowiącego okazję do tego, żeby pozbyć się nagromadzonych rzeczy. Takie duże porządki często organizujemy także, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość lub dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto więc wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble z piwnicy, domu oraz poddasza.

Zleć wywóz starych mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi śmieciami

Śmieci takie jak połamane meble, elementy stolarki okiennej, sprzęty elektroniczne czy zdemontowane panele ścienne lub podłogowe nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na śmieci komunalne. Jeżeli musimy się od nich uwolnić, możemy wybierać z paru możliwości. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio pakownego samochodu. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te mają miejsce na ogół raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie rupieci pokaźnych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o zgodny z prawem recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery nierzadko świadczą też profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu piwnicy, poddasza względnie całego domu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko składowanie na wysypisku

Jeśli stare meble będą przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo firmy trudniącej się się utylizacją zawodowo, nie będą spalone ani porzucone na wysypisku. Po rozebraniu ich na części podstawowe, a następnie podzieleniu komponentów wedle tworzywa, z którego były wykonane, mogą zostać ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w największej części się je wykonuje, opiera się najczęściej na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które później stosuje się do złożenia nowych biurek, stołów bądź półek.

Nasze dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]