Filmowanie z powietrza wyróżni film promocyjny Twojej firmy

14 czerwca 2020

Kadry z powietrza są niewątpliwą ozdobą każdej produkcji filmowej. Nieważne, czy rejestrowana jest siatka ulic miast, tereny nad jeziorami lub rzekami czy może las, z lotu ptaka prezentują się przeważnie znacznie bardziej efektownie niż z z poziomu horyzontu. Nie może dlatego dziwić, iż filmowanie z powietrza jest nieraz wykorzystywane przez autorów przeróżnych obrazów filmowych – zarówno tych niezależnych, jak i komercyjnych. Do niedawna ich nagranie było niezmiernie kosztowne i uciążliwe – wiązało się z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu oraz nieodzownością wydzierżawienia śmigłowca bądź samolotu. Współcześnie jednak filmowanie z powietrza jest o wiele tańsze i mniej skomplikowane pod względem logistyki – wystarczy użyć do tego drona. O czym pamiętać wybierając profesjonalistę, który przygotuje dla nas takie zdjęcia? Dlaczego należy postawić na takie filmy?

Filmowanie z powietrza w spotach dla firm i instytucji

Filmowanie z powietrza to technika, którą pomyślnie wykorzystuje się w różnorodnych projektach reklamowych. Doskonale sprawdza się w filmach promocyjnych. Nie ma tu znaczenia to, czy chodzi o kilkuminutowe spoty, czy może rozbudowane, kilkunastominutowe produkcje. Zdjęcia z lotu ptaka mogą składać się na większa część klipu (a w niektórych przypadkach nawet jego całość) albo też go urozmaicać. Filmy z tego typu ujęciami nadają się do reklamy rozmaitych firm – zarówno niedużych inicjatyw, jak i ogromnych przedsięwzięć. Doskonale zdają egzamin również w reklamowaniu działań urzędów miejskich (w szczególności, jeśli chodzi o reklamy kierowane do turystów oraz dotyczące budowy infrastruktury) czy stowarzyszeń zajmujących się ekologią. Filmowanie z drona to także świetny sposób na to, aby zademonstrować stopień powodzenia i skalę rozmaitych inwestycji – na przykład drogowych, przemysłowych bądź budowlanych.

Filmowanie z powietrza – jak znaleźć specjalistę obsługującego drona?

To, jak będą prezentować się filmy zawierające zdjęcia wykonywane z drona zależy w ogromnym stopniu od zręczności specjalisty obsługującego sprzęt. Dużo w temacie jego kwalifikacji, a także klasy drona i znajdującej się w nim kamery, powiedzą nam spoty, które dana firma dotychczas przygotowała – najczęściej możemy zobaczyć je online. Sterujący urządzeniem rejestrującym powinien posiadać też świadectwo kwalifikacji operatora drona (UAVO), poświadczający jego umiejętności i pozwalający na legalne prowadzenie lotów komercyjnych typu BVLOS (poza zasięgiem wzroku) i VLOS (czyli w zasięgu wzroku).